YENİLİK MAKİNA

Şirketimizin kurucusu Asaf Fettahoğlu önderliğinde 1986 yılında ticari hayatına başlayan Yenilik Makina, 30 yıla varan tecrübesiyle, sektörde adı her daim kalite ve güvenle anılan bir firma olmayı başarmıştır.

Adına yakışır şekilde, inşaat makineleri alanında hep yenilikçi olan firmamız, Türkiye’de şap uygulamalarını makineyle yapan ve bu makineleri Türkiye’ye getiren ilk şirkettir. 80’li yılların sonlarına doğru sahip olduğu makine sayısını 18’e çıkaran Yenilik, makinelerine servis ve yedek parça desteği verebilmek amacıyla Makine Servis grubunu oluşturdu.

Dönemde ithalat konusunda yaşanan zorluklar ve yüksek yedek parça maliyetleri, Yenilik Makina’ yı üretim noktasına getirdi ve şirket, şap, sıva, beton grubu makineler için yedek parça imalatına başladı. 90’lı yılların ortalarına gelindiğinde ise, makinelerde genel ihtiyaç duyulan yedek parçaların ve bir kısım el aletinin tamamına yakınını üretiyordu.

Ülkeye giren makinelerin artması ve müşterilerden gelen yoğun talepler sonrası Yenilik Makina, kendi makinelerinin dışında özel servis olarak Türkiye çapındaki müşterilerine hizmet vermeye başladı. Farklı markalar da şap, sıva ve beton grubu makinelerin ithalatını, yurt içi satışını gerçekleştirdi. Kaliteli ve hızlı teknik servis hizmeti sundu.

5 yıl, Putzmeister Yetkili Servisi olarak hizmet veren firmamız, 2009 Şubat Ayı itibariyle, kalitesi, geniş ürün gamı ve güvenilirliği ile bir dünya devi olan Putzmeister Mörtelmaschinen GmbH ile sözleşme imzalayarak Türkiye Distribütörü olmuş, hızla ülke çapında alt bayilikler oluşturarak yaygın bir servis ağı kurmaya devam etmektedir.

Kurucumuz Asaf Fettahoğlu yönetiminde, tecrübeli, dinamik kadrosuyla Yenilik Makina, sektörde uzun soluklu bir sürecin ardından hak ettiği başarısını büyüyerek sürdürmeyi hedeflemektedir. Gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı projelerinizde en güvenilir ve etkin çözüm ortağınız olmaya devam edeceğiz.

ŞİMDİ YENİLİK ZAMANI

30 YILLIK TECRÜBE

TAM DONANIMLI PERSONEL

GENİŞ SERVİS AĞI

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

.